f Rozvoj miminka, manipulace s miminkem
Telefon: +420 603 420 008, Email: info@modrytygrik.cz

ZDRAVÉ MIMINKO

Poradna je určena pro rodiče s dětmi do jednoho roku.

První rok života dítěte má klíčový význam, neboť se v jeho průběhu vytvářejí základy vědomostí a schopností ve všech oblastech vývoje. Nejranější věk dítěte je velmi důležitou a náročnou fází vývoje, protože právě zde se rozhoduje nejen o celém zaměření dalšího vývoje, ale také o jeho kvalitě. A to nejen v oblasti vývoje tělesného rozvoje a růstu, ale také vývoje vnitřních orgánů a jejich činnosti.

Jak se dítě bude vyvíjet záleží nejen na jeho vrozených dispozicích, ale především na rodičích.

Rodiče se dozví základní informace o psychomotorickém vývoji dítěte, tedy co by děťátko mělo umět a jakým způsobem. Vysvětlíme rodičům jak své děťátko stimulovat k rozvoji, jak podporovat jeho spontánní vývoj tak, aby došlo ke správnému zapojení pohybových struktur v souladu s psychickým rozvojem miminka.

Vysvětlíme rodičům vhodnou manipulaci s miminkem vedoucí ke správné stimulaci dítěte. Informujeme rodiče o rizicích nevhodné manipulace Společně s rodiči zhodnotíme dosavadní motorický a psychický vývoj dítěte. Seznámíme rodiče s dalším vývojem v nejbližší období. Naučíme rodiče samostatně posoudit individuální psychomotorický vývoj jejich dítěte. Doporučíme vhodné pomůcky k rozvoji dítěte a hračky vzhledem k věku a psychomotorické vyspělosti miminka.

Poradna trvá 60 minut.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat